8.B – Mgr. Jan Jirotka

Výlet Opárno a Ústí nad Labem

V.B NA TŘÍDNÍM VÝLETU

Na závěr školního roku – a také jako rozloučení s prvním stupněm a třídní učitelkou – jsme si vymysleli výlet na kole s přespáním v cyklokempu. Příliš mnoho rodičů ale mělo obavy z noci pod stanem, a tak jsme nakonec výlet rozdělili na dva.

Ve čtvrtek 26.5. jsme se vlakem dopravili do Ústí nad Labem – západ a vydali se na pěší túru s několika zastávkami. Nejdřív jsme se svezli z OC Forum lanovkou na Větruši a zařádili si v přírodním i zrcadlovém bludišti. Poté – co jsme úspěšně nic nerozbili – jsme pěškobusem zamířili na Vrkoč k Vaňovským vodopádům. Odtud jsme sestoupili k Masarykovým  zdymadlům a se zatajeným dechem shlíželi dolů na valící se masy vody. Pak nás čekal zasloužený odpočinek a obídek v restauraci Labská bašta, kde už na nás čekal připravený kuřízek. Nakonec jsme pod Střekovem osedlali pár koňů a vypustili páru na hromadě balíků slámy – lezení, hopsání, přeskakování mezi ohromnými válci – to byla bonusová atrakce, kterou každý hned tak někde nezažije.

Druhý den – 27.6.- třináct statečných šláplo do pedálů a po cyklostezce jsme vyjeli na okruh – Litoměřice – Přívoz Velké Žernoseky – Oparno – přívoz Lovosice – Litoměřice. Cestou jsme se protáhli v přírodním tréninkovém koutku pro seniory, smlsli jsme nějaké dobroty v Černodolském mlýně.

Děkujeme našemu doprovodu – p.učitelkám I.Loulové, M.Talpové a P.Jirotkové, že nás bezpečně a bez zranění dovedli zpět domů.

A teď HURÁ – prázdniny a po nich – UF – druhý stupeň. A nový třídní učitel J

Fotografie zde

Třídy 5 AB navštívily planetárium v Praze

Páťáci si osvojují v hodinách přírodopisu základní znalosti o vesmíru, sluneční soustavě a modré planetě Zemi. A kde jinde načerpat další informace než v planetáriu?

A tak jsme nasedli do autobusu a hurá do Prahy. Cesta rychle utekla a po krátké procházce Stromovkou jsme si nejprve prohlédli interaktivní výstavu ve vstupním sále, která byla plná zajímavostí (např. model černé díry, planetární váha, telurium, změna vzhledu měsíčního povrchu v závislosti na měsíčních fázích, optika oka, atd.).  A hlavně – zde neplatilo „NESAHAT“, ale právě naopak.

Potom jsme se konečně uvelebili v pohodlných křesílkách a vydali se na tajemnou pouť dalekým vesmírem. Na programu byly pohyby Země a sluneční soustava. Škoda jen, že záběrů do hlubin vesmíru nebylo víc – a trochu méně teorie.                                                                           I.Loulová

Fotografie

Výprava na Radobýl

V úterý 6.10. 2015 vyrazila celá naše třída po svých k určenému cíli – na Radobýl. Počasí nám příliš nepřálo, ale nejsme z cukru. V terénu jsme si procvičili orientaci mapy, porovnávali jsme mapu s tím, co jsme mohli z vršku Radobýlu vidět. Prohlédli jsme si kamenné moře a sloupcovité útvary ve „vykousnuté“ části Radobýlu. Při doplňování tajenky jsme si zopakovali znalosti o horninách a nerostech. Nezapomněli jsme ani na K.H. Máchu.

Ve třídě jsme si doplnili další znalosti o Radobýlu a při kontrole pracovních listů došlo i na češtinu a pravopis. Tak snad jsme zase o trochu chytřejší J.

Fotografie zde.

Výstava domácích mazlíčků

Fotografie zde.

Zahrada Čech s integrovaným záchranným systémem

5.AB se zúčastnily akce TVŮJ OCHRÁNCE

Preventivní akce je určena pro žáky pátých tříd litoměřických základních škol. Měla by jim zábavnou formou přiblížit důležitost integrovaného záchranného systému a jeho funkčnost v krizových situacích.

INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM

Integrovaný záchranný systém (IZS) je efektivní systém  vazeb, pravidel  spolupráce a koordinace záchranných a bezpečnostních složek, orgánů státní správy a samosprávy, fyzických a právnických osob při společném provádění záchranných a likvidačních prací a přípravě na mimořádné události. Tak aby stručně řečeno „nikdo nebyl opomenut, kdo pomoci může a vzájemně si nikdo z nich nepřekážel.“

Fotografie zde.

Den s policií

Fotogalerie ZDE

OZDRAVNÝ POBYT ŽÁKŮ 4. AB – JIŘETÍN POD JEDLOVOU 20.4. – 24.4. 2015

Žáci IV.AB se od 20.-24. dubna 2015 zúčastnili ozdravného pobytu ve SPORTCENTRU v Jířetíně pod Jedlovou. Zažili mnoho legrace, navštívili Křížovou horu, Pohádkovou výstavu starých řemesel, kde si vyrobili krásné sluníčko. Také si prohlédli Štolu sv. Jana Evangelisty, kde se dobývalo stříbro, měď a jiné kovy. Nejnáročnější výlet byl výstup na Jedlovou horu. Zde děti navíc vyšlapali na rozhlednu a hlavně využili  nabídku Sportcentra Jedlová: lanovou dráhu, jízdu na kárách a obří houpačku.

 

Fotogalerie ZDE

Video ZDE

DEN ZEMĚ – 30.4.2015 – TŘÍDA IV.B PĚŠKY PO CYKLOSTEZCE

V letošním školním roce byl Den Země zaměřený na zdraví a bezpečnost dětí.

Rozhodli jsme se projít si krátký úsek cyklostezky z Litoměřic do Žalhostic a zjistit, v jakém stavu je. Počasí bylo příjemné, předchozí den pršelo, a tak vzduch krásně voněl trávou a hlínou.

Ještě že jsme šli pěšky!

Začátek trasy je upravený, cesta je asfaltová nebo dlážděná. O kousek dál ale stezka vypadá spíš jako cvičiště pro vojáky. Všude louže, takže na kole musíte jet těsně kolem stromů nebo kopřiv. Pro rodiče s malými dětmi, které teprve začínají „polykat“ první kilometry na kole, to nejspíš bude trasa hrůzy, rozhodně ne příjemný a bezpečný výlet. Nebo budou muset počkat, až louže vyschnou.

Dalším problémem se ukázal provoz motorových vozidel. Ačkoliv je pro ně za čističkou odpadních vod cedule zákaz vjezdu, jen během naší krátké vycházky jsme museli několikrát uhýbat a čekat, až vozidlo projede.

Jinak byla procházka osvěžující, s krásným výhledem na Labe a projíždějící lodě. Cestou jsme si vyzkoušeli, jak jsme obratní (skoky přes kameny), šikovní (hod kamínkem na koš) a zdatní (běh do Máchových schodů).

Výlet jsme si užili a za rok JEDEME NA KOLE!

 

Fotogalerie ZDE

IV.B a DEN DĚTÍ

A máme tu několik málo foteček ze dne dětí, který si všichni náramně užili, počasí bylo parádní a odměny tak sladké….. J

 

Fotogalerie ZDE

3.B na Valíkově neděli – šk.rok 2013/2014

Video ZDE

DĚTI ZE IV.AB ZŠ NA VALECH V MUZEU NA VÝSTAVĚ – LITOMĚŘICKO NA MAPÁCH

V pátek 19. 9. si čtvrťáci zpestřili výuku vlastivědy a navštívili litoměřické muzeum, kde právě probíhá výstava Litoměřicko na mapách. Děti si prohlédly historické mapy, dozvěděly se o způsobu tvoření map v minulosti, vyzkoušely si práci se současnými mapami a prověřily si znalosti získané ve škole. Určitě si zaslouží pochvalu, bylo znát, že práce učitelek ve škole rozhodně zanechala stopy a vědomosti dětí ocenila i paní lektorka.

Děkujeme tímto týmu pracovníků muzea za pěknou a poučnou přednášku.

Za ZŠ Na Valech Irena Loulová

 

Fotogaleire ZDE

DEN ZEMĚ – TŘEŤÁCI SE POSTARALI O POŘÁDEK NA DĚTSKÝCH HŘIŠTÍCH

Pod heslem „Děti sobě“ jsme se rozhodli uklidit některá dětská hřiště v okolí naší školy. Začali jsme na dětském hřišti u Severky. Žáci nasadili rukavice a pustili se do práce.

Někteří sbírali opravdu pečlivě, někomu jsme znovu vysvětlili smysl akce.

Děti měly také za úkol zhodnotit stav a vybavenost různých dětských hřišť. Proto jsme  vybrali jako další hrací plochu hřiště u Cihelny. Nakonec jsme zašli na hřiště za MŠ v Plešivecké ulici. Tam si děti zahrály fotbal. Po návratu do školy pak děti výtvarně ztvárnili hřiště jejich představ. Některé výkresy jsou opravdu hezké a nápadité. Snad budou architekti hledat inspiraci právě u dětí.

P.Nedomová, Š.Kánská, I.Loulová

Děti ze 3.B na výstavě domácích mazlíčků

V letošním školním roce 2013/2014 se šest našich spolužáků pochlubilo svými mazlíčky – tak tady jsou : Honzík Holas a jeho želvička, Matěj Svoboda s králíčkem, Verunka Šandová s agamou, Jirka Homolka a další králíček, morčátko Davida Štajnce, Lukášek Dvořák a nejlepší přítel člověka – pes – no i když. Ostatní by asi nesouhlasili.:) Všechna zvířátka nám přirostla k srdci.

 

Fotogalerie ZDE

Škola v přírodě – Kytlice

Fotogalerie ZDE

Týden s armádou

Malí obránci z II.B prošli vojenským výcvikem. Vyzkoušeli, jak je těžká „plná polní“, zastříleli si – a někteří velmi úspěšně – na elektronické střelnici. Vyzkoušeli si ochranné pomůcky při útoku zbraněmi hromadného ničení.
Děkujeme české armádě za pěknou akci.

 

Fotogalerie ZDE

Slavnostní PASOVÁNÍ ČTENÁŘŮ dne 2.10.2012

Fotogalerie ZDE

Výstava domácích mazlíčků

I naši kamarádi z 2.B vystavovali své mazlíčky. Nejvíce se líbil pejsek Lukáška Dvořáka. Získali spolu 2.místo v soutěži o nejsympatičtějšího mazlíčka. Blahopřejeme!

Fotogalerie ZDE

My jako prvňáci:)

Podívejte se ZDE