8.A – Mgr. Petr Krňák

Exkurze Bídnice – Den Země 2017 (duben)

Vstup do fotogalerie

Tajný výlet Lovoš (listopad 2016)

Devět statečných podniklo sobotní výpravu na vrch Lovoš nad městem Lovosice. Vodou a blátem jsme se doklouzali až do turistické ubytovny a pak zpět na vláček. Super!

Vstup do fotogalerie

Adaptační kurz Mentaurov

Ve dnech 16. – 17. 9. 2016 proběhl pobytový adaptační kurz s žáky 6.A. Žáci společně s novým třídním učitelem panem Krňákem zažili spoustu zábavy, her a aktivit, výlet do okolí, večerní táborák. Děkujeme za pomoc paní asistentce Kutzlerové – odvoz zavazadel a paní Poláčkové ze střediska SEVER Litoměřice – za hry, aktivity, pomoc při organizaci a vaření.

Fotky ZDE

———————————————————————————————————————————————————

2015/2016 (třídní učitelka Mgr. Iva Záhorková)

Ozdravný pobyt Jiřetín květen 2016

Fotografie 2. část zde

Fotografie 3. část zde

Fotografie 4. část zde

Fotografie 5. část zde

Fotografie 6. část zde

Fotky ze školního roku 2014/2015

Televizní hvězdy ZDE

Přépravy na karneval ZDE

Prvouka a VV v přírodě ZDE

Den prevence ZDE

Vodní hrátky ZDE

Strašidla ZDE

Projektový den „Velikonoční dílny“

Velikonoce – každý rok se na ně těšíme a každý rok si na jejich zpestření něco vyrábíme. Ve středu před „zeleným“ čtvrtkem  probíhá v naší škole-už tradičně- netradiční školní den. Povídali jsme si o velikonočních tradicích, zpívali, četli si říkadla a koledy a hlavně tvořili. Letos jsme vypěstovali obilíčko, ozdobili vajíčko falešnou krajkou, vyrobili houpací slepičku, malý věneček s kytičkou a závěsnou kouli s motýlkem a kytičkami. Na velikonoční prázdniny jsme se rozcházeli s plnýma rukama.

 

Fotogalerie ZDE

DEN ZEMĚ

Žáci 2.a se rozhodli prozkoumat vzdálenější zákoutí města Litoměřice a vydali se směrem ke koupališti.  Na místo zvané  Špička došli přes historicky nejstarší část města  – Domské náměstí, poté zjistili kde je čistička odpadních vod a pátrali v lesíku po černých skládkách.

Paní učitelka dětem vysvětlila co to „černá skládka „ vlastně je a jak může ohrozit životní prostředí. Všichni si připomněli jak se třídí odpady a na kraji lesíka vytvořili koláže z přírodnin ve tvaru zeměkoule.

Příjemným a překvapivým  závěrem bylo, že za celou cestu žádnou černou skládku neobjevili.

 

Fotogalerie ZDE

NÁŠ „MRKVOVÝ DEN“

Paní učitelka se dočetla v časopise o Mezinárodním dni mrkve, který je vyhlášen na 4. dubna a připravila pro nás netradiční školní den. Měli jsme přijít oblečeni v „mrkvičkových“barvách – oranžové nebo zelené, přinést si několik mrkví a struhadlo. Vyučování probíhalo ve skupinách a celé bylo na téma té zdravé oranžové a celkem oblíbené zeleniny – mrkve. O mrkvi jsme si četli říkanky, počítali slovní úlohy, vybarvovali, kreslili, tvořili mrkve s plastových víček a také jsme si vlastnoručně udělali mrkvový salát.

Všem se učení spojené se soutěžením líbilo, jen paní uklízečka měla trochu víc práce s úklidem třídy :).                                                                                 Žáci „mrkváci“ z 2.A

Fotogalerie ZDE

DEN PREVENCE

V posledním říjnovém týdnu jsme šli do školy jen jednou. Bylo to ve čtvrtek. Nebyl to ale obyčejný školní den – byl to „den prevence“. Paní učitelka nám vysvětlila, že „ prevence“ znamená předcházení – takové „varování před nebezpečím“, které by nás mohlo potkat. Přišla paní nadpraporčice z POLICIE ČR a připomněla nám jak se chovat při setkání s cizími lidmi, jak bezpečně přecházet přes silnici nebo co dělat, když najdeme na zemi pohozenou injekční stříkačku. Po svačině jsme společně s 2. B vyrazili na dopravní hřiště. Do závodu koloběžek se přihlásilo jen pět závodníků, ale to nevadilo. Alespoň mohli dostat odměnu všichni. Pak si pro nás paní učitelky připravily soutěž v poznávání dopravních značek. Při jejich hledání jsme se pěkně proběhli a rozdovádění se vrátili do školy. Co nás asi čeká za rok?

Žáci 2.A, ZŠ Na Valech, Litoměřice

Fotogalerie ZDE

2.A na Lesní stezce

První soutěží  letošního školního roku byla přírodovědná Lesní stezka. Tříčlenné týmy řešili úkoly na pracovních listech i úkoly na sedmi připravených stanovištích. Musely ukázat své znalosti o lesních rostlinách i zvířatech. Naše děvčata se umístila na prvním místě. Jsou to šikulky.

Fotogalerie ZDE

Program ZDRAVÁ PĚTKA

Povídání, soutěžení  a hraní na téma zdravá výživa  děti nejen bavilo, ale i poučilo. Snad si budou pamatovat, že je dobré  jíst 5 krát denně, sníst denně 5 porcí ovoce a zeleniny, vypít alespoň 5  sklenic  vody .

Fotogalerie ZDE

POZNÁVÁME PŘÍRODU – programy ekologického střediska Sever

Každý měsíc  nám výuku zpestřují  „prográmky“, ve kterých  děti zábavnou formou získávají spoustu  vědomostí o přírodě.  Zde malé  nahlédnutí  :

Fotogalerie:

Zvířátka v lese

Vánoce

Voda

Žáby

Rostliny

Les

DEN PREVENCE

Každoročně  probíhá  na naší škole projektový den věnovaný prevenci rizikového chování a zdravému životnímu stylu.  Pro každou třídu je připravený program s lektorem.

My jsme se letos těšili na návštěvu pejsků a po návratu z divadla na nás už opravdu čekali. Se svou paničkou nám ukázali, co dělat při setkání s nepřátelským psem, jak psovi správně podávat pamlsek, jak se o pejsky dobře starat. Loučili jsme se neradi.

žáci 1.A

Fotogalerie ZDE

Co roste a žije v lese – program ekologického střediska Sever

Pravidelná měsíční  návštěva na Severu byla v říjnu věnována lesu. Děti se dozvěděly o jednotlivých lesních patrech, osvěžily znalosti o lesních zvířátkách, hádaly co do lesa nepatří a co ano. Na závěr si nakreslily dubový list. Co si pro nás připraví v listopadu?

Fotogalerie ZDE

PODZIMNÍ KRÁLOVSTVÍ

Ekologické středisko Sever nás pozvalo na program o podzimu. Na školní zahradě nás přivítala podzimní královna a vyzkoušela znalosti dětí o podzimní přírodě. Co dělají zvířátka?  A co lidé na zahrádkách? Dokonce jsme podzim i ochutnávali a očichávali. Vyučování  venku je bezva.

Fotogalerie ZDE

DEN ZVÍŘAT NA STŘELECKÉM OSTROVĚ

Děti z 1.A, přípravné třídy a 2.A podpořily sbírku vysloužilých mobilů a tím finančně přispěly na ochranu  afrických goril. Soutěž mezi školami nakonec vyhrály a odnesly si cenu – nový fotoaparát a přírodovědnou hru pro všechny. Kromě toho strávily příjemné dopoledne se soutěžemi, se zvířátky a viděly perfektně vycvičené policejní psy. Všichni se dobře bavili i při hrách s padákem.

Fotogalerie ZDE

BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY

To je název zábavného, ale hlavně poučného programu, který pro děti připravil DDM Rozmarýn spolu s městskou i státní policií města Litoměřic. S velkým nadšení si děti prohlédly zbraň, vysílačku, pomůcky na chytání toulavých psů. Také si připomněly, jak správně přecházet silnici a na co si dávat pozor doma i na ulici.

Děkujeme.  Žáci 1.A

Fotogalerie ZDE

VÝSTAVA MAZLÍČKŮ OČIMA 1.A

V pátek 27.9. se konala na naší škole už tradiční podzimní akce – výstava zvířátek –našich mazlíčků.

A co jsme viděli ? Obří šneky, želvy, křečky, potkany, morčata, králíky, kočičky i psy. Moc se nám líbilo, že si některá zvířátka můžeme i pohladit.  Příští rok už můžeme také vystavovat a představit naše miláčky. Tak se moc těšíme.

Fotogalerie ZDE

PŘIVÍTÁNÍ NOVÝCH ŠKOLÁKŮ

3. září  prvňáčci poprvé zasedli do školních lavic, aby se seznámili s paní učitelkou. Přišli je podpořit maminky, tatínkové, babičky i dědečkové.  Třída se rychle zaplnila a pak začalo velké představování. Děti si prohlédli školní pomůcky, podaly si ruku s paní učitelkou a dostaly malý dáreček v podobě perníkového kocourka. Někteří přinesly pro své nové spolužáky plný kornout bonbonů ,a tak následující dny poplynou v 1.A (doufejme) sladce.

Děkuji všem rodičům předem za spolupráci a těším se na setkání na rodičovské schůzce, která se uskuteční 20. 9. 2012 od 16. hod.

Tř. uč. Lenka Čermáková

Fotogalerie ZDE