5.B – PaedDr. Alena Hillmichová

Program v Planetáriu

Ve středu 6. 12. 2017 se naše třída 4.B společně s páťáky vydala do Planetária v Praze.

Když jsme dorazili na místo, vešli jsme nejdříve do velké haly, kde nás upoutaly repliky planet. Líbilo se mi hodně věcí, např. modul, který byl umístěn ve velkém bílém stanu, sál Cosmorama, ve kterém jsme mohli pozorovat oblohu a dovědět se mnoho zajímavého o střídání ročních období nebo souhvězdích. Co mě opravdu zaujalo, byla obrazovka a pod ní tlačítka, pomocí kterých jsme si mohli zobrazit různé typy planetárií.

Velmi se mi líbila váha, na kterou, když jsem si stoupl, tak mi ukázala hmotnost, kterou bych měl na určité planetě.

Výlet do planetária se mi moc líbil.                                                                   Matěj Vojtěch, třída 4.B

Vstup do fotogalerie.

Přírodovědný den

Dne 20.11.2017 jsme navštívili Rybářský dům. Tato exkurze byla pro nás hodně zajímavá. Věnoval se nám pan rybář, který nám ukázal zajímavé fotky, rybářské trofeje, dvě vystavené hlavy dravých ryb a nádrže s rybami. Zaujal mě velmi závodní prut, který byl až 9 metrů dlouhý. Ten jsme si mohli také podržet. Na vylovené rybičky ze sádek jsme si mohli sáhnout.

Pak jsme šli k soutoku řeky Labe a Ohře. Pěkná byla soutěž naší třídy 4.B a třídy 4.A, kdo vytvoří nejrychleji nápis z listí Labe a Ohře. Vyhrála sice naše třída, ale 4.A měla přece jen o háček více.

Také jsme si zaběhali a hledali na mapě Litoměřic místo, kde se nacházíme a orientovali jsme se podle světových stran.

Výlet se mi moc líbil.                                                                                              Karapet Melkonyan, 4.B

Fotografie z různých akcí 3. tříd najdete na stránkách
Jsou zde také fotografie z předešlých ročníků.

 

Aprílová škola

 Tak se nazýval projektový den, který probíhal v přízemí naší školy v pátek 1. dubna 2016. Byl to den plný legrace, ale současně jsme se i mnohému naučili. Děti i paní učitelka se převlíkly do pyžámek.

Každý si s sebou mohl přinést plyšáka nebo polštářek. Připomenuli jsme si také Mezinárodní den spánku, který letos připadl na 21. 3. 2016.

Tadeášek Křička si vyzkoušel roli učitele a paní učitelka Hillmichová se zase vžila do role žákyně 2. B.

Četli jsme si vtipy a povídali o svých plyšáčcích. V matematice nechyběly opravy nesmyslných výpočtů příkladů na tabuli, soutěže nebo skupinová práce zaměřená na násobilku a současně domácí a volně žijící živočichy. Také jsme si hezky zacvičili.

Na tento den jsme se opravdu moc těšili a byl skutečně prima. Fotogalerie zde.

Fotogalerie Kliknutím otevřete fotogalerie druhých tříd.
Děti z 1.B se těšily na karneval. S chutí se pustily do výroby masek. Fotogalerie ZDE
Strašidelné učení 1.B Fotogalerie ZDE
Ekotým pohádka Fotogalerie ZDE
Den prevence Fotogalerie ZDE
Bezpečná cesta do školy Fotogalerie ZDE
1. září v 1. B Fotogalerie ZDE