4.A – Mgr. Lenka Čermáková

Den prevence říjen 2018

Fotogalerie

 

POZNÁVÁME LITOMĚŘICE

V rámci hodin prvouky jsme navštívili Muzeum na litoměřickém náměstí. Nalákala nás výstava s názvem „Litoměřická nej“. Co je v našem městě a jeho okolí nejstarší, největší, nejznámější, …? My už to víme a krásy i zajímavosti Litoměřic jsme určitě neobjevovali naposledy.

Fotogalerie

3.A na Výstavě mazlíčků

Na konec září se ve škole těší všichni, kdo mají rádi zvířátka. Ani my nejsme výjimkou.

Každoročně si můžeme prohlédnout i pohladit pejsky, kočky, morčata, myšky, hady, papoušky, nebo králíčky. Letos byl neobvyklým „exponátem“ třeba krab, fretka, ale třeba i slepice, kozy a lama.

Fotogalerie

Zimní radovánky

Paní učitelka má zimu nejraději za oknem a u topení, ale co by pro své žáky neudělala.

Šla se s nimi radovat ze sněhu hned několikrát.

Fotogalerie

ČERTOVSKÁ ŠKOLA

Andělé byli v přesile, a tak si čerti nemohli moc vyskakovat.

Fotogalerie

STRAŠIDELNÉ UČENÍ

Nejvíc se bála paní učitelka – mít třídu plnou strašidel není jen tak.

Fotogalerie

2.A na Výstavě mazlíčků

Tradiční podzimní akci naší školy jsme si nemohli nechat utéct. Hlasovat pro nejroztomilejšího mazlíčka opravdu nebylo jednoduché.

Fotogalerie

 

UŽ JSOU Z NÁS SPRÁVNÍ ČTENÁŘI

Pasování do Řádu čtenářů – na tento slavnostní ceremoniál nás pozvali knihovnice Městské knihovny K. H. Máchy a my jsme velice rádi pozvání přijali.

Po úvodním přivítání a vzpomínání na minulé návštěvy knihovny vstoupil do sálu, za zvuku fanfár,

pan král. Každý z žáků musel dokázat, že se opravdu číst naučil a poté byl pasován na čtenáře. Pan král poděkoval i paní učitelce, že děti číst naučila a pak opět důstojným krokem odkráčel.

Každý z druháčků dostal průkazku do knihovny a možnost se v knihovně zdarma registrovat.

Snad budou „království knížek“ navštěvovat často.

 

Vstup do fotogalerie

 

DEN PREVENCE aneb MĚJ SVŮJ ŽIVOT POD KONTROLOU

je každoroční projektový den, kdy žákům připomínáme, že v životě se mohou dostat do složitých, nečekaných a někdy i nebezpečných situací. Společně se pak formou besed, programů, her, soutěží a jiných aktivit učí, jak se v takových situacích zachovat.

Letos za žáky 2. třídy přijela na zajímavou besedu pracovnice společnosti Oper, která se stará o zvířata. Děti si mohly zvířátka nejen prohlédnout, ale i pohladit. Dozvěděli se, jak s chovat při setkání s neznámým nebo rozzuřeným psem. Druhá část programu proběhla formou soutěže. Týmy daly hlavy dohromady a přemýšleli o dopravních předpisech, nebezpečných a život ohrožujících situacích, pravidlech při setkávání s cizími lidmi apod. Na závěr získaly za své vědomosti zasloužené odměny.

Vstup do fotogalerie

Co je to elektroodpad a jak s ním zatočit?

Naši druháci už to vědí. Byli totiž 14. září na zábavném programu firmy Elektrowin na litoměřickém náměstí. Kovboj Radim tam „krotil“ zdivočelý elektroodpad J a rozdával dárečky za staré vysloužilé spotřebiče, které děti vyhodily do správného kontejneru. Mohly si i zaskákat v nafukovací konvici, projet se na býkovi nebo házet podkovou. Zábavná i poučná hodina se všem líbila.

Vstup do fotogalerie

 

Školní rok 2015/2016

PRVŇÁČCI NA OZDRAVNÉM POBYTU VE LHOTSKU

„zachraňovali Večerníčka“. Splnili všechny úkoly zlomyslného Rumburaka, aby cestu za Večerníčkem šťastně zvládli a odvezli si tak domů spoustu krásných zážitků. Některé znalosti o přírodě si ověřili na vlastní oči, uši, ruce i nos a poznali, že s dobrými kamarády se překážky zdolávají mnohem lépe. Počasí nám přálo, kuchyně byla výborná, takže se nám odjíždět ani nechtělo. Příští rok se chystáme poznávat další z krásných koutů naší země. Těšte se s námi.

Za účastníky Mgr. Lenka Čermáková – Společné fotografie

Učení se strašidly V pondělí 2.11.  se ve třídě sešla místo žáků malá strašidla. Čekalo je dopoledne plné her,  tancování i učení. Strašidelné rodinky mezi sebou sice soutěžily, ale přesto myslím, že nikdo ten den neodcházel zklamaný. Vyučování v maskách jsme si všichni náramně užili.

Fotografie zde.

1.A NA VÝSTAVĚ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ – Fotogalerie zde.
VÝLET DO ZEMĚ SNŮ PLOSKOVICE – Fotogalerie zde.

PRVOUKA NEJEN VE ŠKOLNÍ LAVICI Naše škola již léta spolupracuje s Ekologickým střediskem SEVER, které připravuje pro školy nejrůznější přírodovědné programy. Při rozmanitých aktivitách děti pozorují, ohmatávají, ochutnávají  nebo očichávají svět přírody a vědomosti takto získané si dlouho pamatují.         I naše třída se těchto prográmků zúčastňuje a naším prvním tématem byla sklizeň obilí a ovoce. Čeká nás ještě 9 setkání, při kterých budeme poznávat změny v přírodě ve všech ročních obdobích.

Těšíme se.  Žáci 1.A

Fotogalerie zde.

První den ve škole

Přivítání nových školáků

Slavnostní nálada, nové aktovky, kornouty plné sladkostí, usměvaví rodiče, dojatí prarodiče a trochu nejistí školáčci – taková bývá atmosféra asi ve všech 1. třídách. V té naší to nebylo jiné.                                                                 Prvňáčky přivítaly milé paní učitelky, paní vychovatelka a symbolicky i kamarád a maskot žáků 1. st. – kocour Valík. Nechyběl ani slavnostní proslov a přání od nového ředitele školy  Mgr. Petra Klupáka, který se tak spolu se zástupcem ředitele Mgr. Františkem Kindermannem naplno ujal svých úkolů.

Věříme, že se všem podařilo vykročit „tou správnou nohou“ a přejeme v nastávajícím školním roce hodně úspěchů.

Třídní učitelka 1.A Mgr. Lenka Čermáková

Fotogalerie zde.

Prvňáčci se učili jak bezpečně do školy

Každoročně s dětmi zúčastňujeme akce Zdravého města Litoměřice „Bezpečná cesta do školy“. Nejinak tomu bylo i letos.

Malí školáci si na dopravním hřišti připomněli nejen pravidla správného přecházení přes silnici, ale také se seznámili se zásadami 1. pomoci, se správným chováním ke psům na ulici a povídali si i o nebezpečných situacích na hřišti a doma. Díky pěknému počasí strávili děti v Jiráskových sadech zábavné i poučné dopoledne. Děkujeme i Policii ČR a DDM Rozmarýn za dobře připravenou akci a drobné dárečky.

Fotogalerie zde.