Náš výlet do IQ Landie

Dne 11. 1. 2019 vyjeli žáci 4. a 5. tříd na výlet do liberecké IQ Landie. O tom, jak se jim výlet líbil, si hodně vyprávěli a své zážitky sepsali žáci V.B ve slohových pracích. Pro páťáky bylo velmi příjemné, že mohli také využít na tento výlet peníze z projektu Abeceda peněz, kterého se minulý školní rok aktivně zúčastnili.

Hned jak jsme přijeli, tak jsme šli do laborky. Tady jsme testovali optické klamy a se zacpaným nosem rozpoznávali ovoce nebo zeleninu. Nebo v jedné ruce jsem držel sklenici s teplou vodou a ve druhé sklenici se studenou vodou. Vedle byly dvě sklenice se stejnou teplotou a v té teplé ruce se zdála další sklenice studenější a ve studené ruce zase teplejší.

Dále jsme museli poznat slovo pohmatem.

Bylo tam 6 pater, mně se nejvíce líbilo 2.patro. V 2. patře bylo zemětřesení, to funguje tak, že si stoupnete na podlahu a ta se začne hýbat. Vyzkoušeli jsme si také vichřici. V malé místnosti byl obří větrák a bylo to, jak kdyby foukal hodně silný vítr.

Také jsme viděli různé věci na vytvoření bubliny.

V určitých časech probíhala ohnivá show, byl tam velký ohnivý plamen, který se točil.

Ještě jsme viděli i bleskový živel, který hrál písničky a byl hodně nahlas. Také jsme navštívili planetárium, kde se promítal krátký film o hvězdách.

V IQ Landii se mi moc líbilo.                                                                      Lukáš Černík, V.B

Odkaz na fotogalerii