FAIRTRADOVÉ ODPOLEDNE S VALÍKEM

Litoměřice jsou Fairtradovým městem od roku 2011 a šíření myšlenek Fair tradu – spravedlivého obchodu – podporují ze všech sil.

Naše škola se k této kampani aktivně připojuje a již po čtvrté připravila pro žáky prvního stupně a jejich rodiče zážitkové fairtradové odpoledne.

Rodinné týmy si přišly ozdobit perníkové mandaly z fairtradových surovin, seznámit se z principy a myšlenkami Fair Tradu, zasoutěžit si, pobavit se i získat nové vědomosti. Připravena pro ně byla voňavá fairtradová káva, čaje, horká čokoláda. Děti si zacvičily na „cestě za čokoládou“- překážkové dráze, kterou je provázely žákyně 2. stupně naší školy. Rodiče prokázali své vědomosti o fairtradovém hnutí v krátkém kvízu a pomohly dětem s luštěním širované zprávy.

Akce s názvem „Fairtradové odpoledne s Valíkem“ se mohla uskutečnit jen díky finančnímu příspěvku z programu Podpora fairtradových aktivit a globální odpovědnosti města Litoměřice.

Za všechny účastníky mohu říci, že se velice vydařila. Děkujeme.

Koordinátorka akce Mgr. Lenka Čermáková

Fotografie z akce zde.